Aktuality

50. sezóna slavnostně zahájena!

Půlstoletí s Cimrmanem, autor Tomáš Novák

Už padesát let baví a inspiruje milióny Čechů. I proto byl zvolen největším Čechem. Polozapomenutý génius Jára Cimrman by se však nedočkal svého věhlasu, nebýt objevitelů a badatelů ze souboru Divadla Járy Cimrmana. Právě jim patří velký dík.Nadcházející měsíce budou ve znamení Cimrmana. Chcete být u toho?

Napište nám svůj email a nic vám neuteče


Odesláním souhlasíte s podmínkami

Přihlášením se k odběru newsletteru dávám souhlas podle zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, se zpracováním svých osobních údajů v rozsahu e-mailová adresa (popř. PSČ) za účelem mé evidence jako odběratele tohoto newsletteru. Souhlas se zpracováním osobních údajů uděluji na dobu, po kterou budu přihlášen k odběru newsletteru, případně do mého odvolání tohoto souhlasu.
Osobní údaje budou zpracovávány výlučně správcem osobních údajů Českým rozhlasem, se sídlem Vinohradská 12, 120 99 Praha 2 a pouze za výše uvedeným účelem. Poskytnutí osobních údajů je dobrovolné. Osobní údaje nebudou předávány třetím osobám. Subjekt údajů má právo kdykoliv souhlas odvolat, právo na opravu a přístup ke svým osobním údajům, jakož i ostatní práva uvedená v § 21 z.č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů.  

Dobytí severního pólu v Nigérii

Hra Divadla Járy Cimrmana uvedena v Abuji dne 12.3.2014 ve spolupráci mezi Velvyslanectvím ČR v Nigérii a nigerijským divadelním souborem Jos Repertory Theatre.

Všechna videa

360° autogramiády!

Cimrman se vrátil do rozhlasu.

Všechna videa

Aktuality

Maršál Radecký přinesl do Českého nebe dramatičnost. Hra měla premiéru v roce 2008

„Naše dobrá pracovní metoda je, že když už máme nastudovaný materiál, tak Zdeněk řekne: Pojď, už se pustíme se do práce. Nechali jsme je povídat… a nejednou jsme se zarazili, že schůze v Českém nebi, kterou svolal svatý Václav, skončila, a my jsme teprve na 10 až 15 stránce,“ říká. 

A Zdeněk Svěrák dodává: „Všichni, co tam byli, spolu souhlasili… V podstatě smýšleli národně, pročesky, nápad, že by tam měl přijít maršálek Radecký, tomu dal jakousi dramatičnost, mohl tam být spor, mohl tam být nepřítel,“ vzpomíná.

[[audio]]

Dlouho očekávaná 15. hra Zdeňka Svěráka a Ladislava Smoljaka autor: Vladimír Kroc 

Zvláštnost semináře k Českému nebi je v tom, že tentokrát porušili zásadu, že seminář není o tom, aby poskytl informace, o které se ve hře opírají. 

„Ale tady jsme stáli před otázkou, zdali to neporušit, protože když jim v semináři nepřipomeneme školní vědomosti třeba o padělatelích rukopisů, tak nám nevyjde, že ti naši nebeští velikáni Hanku a Lindu považují za děvčata. A málokdo dnes také ví, kdo vlastně byl Radecký…“ vysvětluje.

Více na straně 2

Nadcházející měsíce budou ve znamení Cimrmana. Chcete být u toho?

Napište nám svůj email a nic vám neuteče